NL EN
DONEER NU!

Vliegend personeel op Schiphol betrapt op alcoholgebruik

3 september 2026

Op 2 september 2026 hebben het Team Luchtvaarttoezicht van de politie en de Koninklijke Marechaussee op Schiphol een grootschalige alcoholcontrole onder vliegend personeel gehouden.

Ruim 700 piloten en cabineleden werden gecontroleerd. Bij vier bemanningsleden werd alcohol vastgesteld: drie cabineleden en één piloot.

Voor vliegend personeel geldt in feite een nultolerantie: piloten en cabinepersoneel mogen hun werkzaamheden niet combineren met alcoholgebruik. In de 10 uur voorafgaand aan een vlucht mogen zij geen alcohol drinken. Strafrechtelijke handhaving begint echter, vanwege meet- en foutmarges, pas bij 0,2 promille.

De politie voert dergelijke alcoholcontroles regelmatig uit, zowel bij lijn- en privévluchten als op grote en kleinere Nederlandse vliegvelden. Doel is het vergroten van de veiligheid van het luchtverkeer.

Bron: transport-online.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl