NL EN
DONEER NU!

Ook toezichtsfraude in Bodegraven

2 april 2025

Ook toezichtsfraude in Bodegraven Bij in opdracht van de gemeente Bodegraven uitgevoerde horecacontroles is gefraudeerd. Onderzoek heeft uitgewezen dat in ten minste een geval een rapport is opgesteld zonder dat het horecabedrijf in kwestie is bezocht door de ingehuurde toezichthouder.

De fraude is aan het licht gekomen door de gemeente Heerenveen. Hetzelfde bureau dat in Bodegraven-Reeuwijk de controles uitvoerde, deed dat ook in de Friese stad. Daar ontdekte de gemeente dat niet alle controles daadwerkelijk hadden plaatsgevonden. Ook in Edam-Volendam bleken rapportages gebaseerd te zijn op niet-uitgevoerde controles.

MB-All, het toezichtsbureau, zegt inmiddels maatregelen te hebben genomen om herhaling te voorkomen. De betreffende medewerker is ontslagen. De gang van zaken was voor het gemeentebestuur van Bodegraven-Reeuwijk desalniettemin reden de samenwerking op te zeggen. Tegen de ontslagen medewerker is aangifte gedaan wegens valsheid in geschrifte.

Bron: kobr.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl