NL EN
DONEER NU!

Saxion serveert een mocktail bij de diploma-uitreiking

18 juni 2026

Bij de komende diploma-uitreiking van Saxion in juli zijn er enkele veranderingen: de hogeschool serveert straks geen alcohol, maar een mocktail en er is in principe een gezamenlijke aftrap.

Dat er geen alcohol meer gedronken mag worden tijdens de diploma-uitreiking, is sinds dit studiejaar, zegt Agnes Capelle, manager bij de Facilitaire Service Organisatie (FSO), dat de diploma-uitreiking faciliteert. Daar kwamen veel vragen over van gasten, zegt ze. En ook vanuit studenten kwamen signalen dat een glaasje er misschien wel bij hoort. Toch handhaaft de hogeschool tot nu toe het huidige alcoholbeleid. “Maar we gaan dus wel standaard een mocktail schenken.”

Ook gaat de hogeschool onderzoeken hoe andere hogescholen het doen. Ook wordt in gesprek gegaan met docenten, studenten en managers over dit onderwerp. In het najaar wordt de resultaten meegenomen in de evaluatie van het alcoholbeleid. Misschien komt er dus in de toekomst wel weer alcohol bij de diploma-uitreiking.

Capelle zegt dat de diploma-uitreiking een kroon op het werk van de studenten moet zijn. "En het is ook een belangrijk visitekaartje voor Saxion. Het is toch vaak het laatste moment dat studenten op de hogeschool meemaken. Ik heb er alle vertrouwen in dat we er een mooi feestje van gaan maken."

Bron: saxnow.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl