NL EN
DONEER NU!

Heineken was jarenlang - buiten beeld - actief in Iran

11 april 2026

Heineken zat van 2018 tot 2025 in Iran via een lokaal bedrijf (Castle Noush). Omdat alcohol verboden is in Iran, produceerde het bedrijf alcoholvrije moutdranken. Dat meldt Follow-the-Money.

Heineken communiceerde hier nauwelijks over: Er zijn geen persberichten over verschenen, ook werd de activiteit niet in jaarverslagen genoemd en gaf het bedrijf hierover weinig publieke informatie. Zelfs aandeelhouders waren grotendeels onwetend. Dat roept vragen op over transparantie en reputatie.

Heineken had eerst een meerderheidsbelang (51%) in het bedrijf, later 49%. Vorig jaar is de bierbrouwer naar verluidt uit Iran vertrokken. Dit kon overigens niet geverifieerd worden. De verkoop van het belang in Castle Noush zou moeten zijn vermeld in de meest recente lijst van deelnemingen, een overzicht van alle bedrijven waarin een moederbedrijf een belang heeft van minimaal 20%. Maar ondanks een wettelijke verplichting, verstrekt Heineken dit document sinds 2020 niet meer, zo blijkt uit navraag bij de Kamer van Koophandel, die het Handelsregister beheert.

Met zijn aanwezigheid in Iran overtrad het concern mogelijk de Amerikaanse sanctiewet.

Bron: ftm.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl