NL EN
DONEER NU!

Supermarkt Rijswijk moet jaar dicht vanwege verkoop alcohol aan minderjarigen

27 juni 2025

Een buurtsupermarkt in Rijswijk is voor een jaar gesloten door de burgemeester omdat er herhaaldelijk sterke drank is verkocht aan minderjarigen. De ondernemer beschikt niet over een slijtvergunning. De winkel is eerder al twee keer tijdelijk gesloten vanwege soortgelijke overtredingen.

In 2017 werd de supermarkt voor twee weken gesloten nadat handhavers wodka in een spa-fles aantroffen. In 2024 volgde een sluiting van drie maanden wegens dezelfde praktijken. Toch bleef de ondernemer de fout ingaan.

Dit jaar kwamen opnieuw meldingen binnen bij politie en gemeente. Tijdens meerdere controles bleek dat er opnieuw alcohol aan minderjarigen werd verkocht. Ook werd drank besteld en afgeleverd op afgesproken locaties, opnieuw zonder vergunning en vaak in ongebruikelijke verpakkingen.

Burgemeester Huri Sahin noemt de situatie ernstig. 'De eigenaar is aantoonbaar hardleers en blijft alcohol verkopen zonder vergunning', zegt ze. "Maar het ergste vind ik dat hij blijft verkopen aan minderjarigen. Dat is niet alleen strafbaar, maar ook schadelijk voor hun gezondheid en veiligheid." Volgens Sahin was de sluiting in 2024 bedoeld als laatste waarschuwing. "Ik heb geen vertrouwen meer in zijn morele kompas. Daarom grijp ik nu in met een langdurige sluiting van twaalf maanden." Dit op grond van de APV van Rijswijk, artikel 2.80, en overtreding van verschillende artikelen van de Alcoholwet.

Bron: omroepwest.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl