NL EN
DONEER NU!

Burgemeester mag van rechter optreden tegen horecabedrijf zonder vergunning

7 augustus 2025

De burgemeester van Amsterdam is opgetreden tegen een reisbureau in Amsterdam, waar een grote voorraad alcoholhoudende drank, illegale geneesmiddelen en geldpotjes waren aangetroffen, alsmede zo’n 16 mensen die aten en dronken en waar alcohol werd geschonken.

De exploitant gaat in beroep tegen de last onder bestuursdwang van de burgemeester.

De exploitant voerde aan dat de grote voorraad drank overgebleven was van een feestje en toebehoorde aan een vereniging. De rechtbank vond die onderbouwing onvoldoende. Ook verklaarde hij dat vrienden na sluitingstijd langskwamen om hem te steunen vanwege de gebrekkige veiligheid in de buurt. Hij gaf ze dan iets te drinken. De geldpotjes waren bedoeld voor wc-gebruik op marktdagen.

De rechtbank vindt de waarnemingen van de toezichthouders/­politie zwaarwegend: aanwezigen aten/dronken, binnen werd sterke drank aangetroffen, deur stond open. Bovendien was de voorraad alcohol (ca. 140 flessen) substantieel. Dit duidt niet op enkel eigen gebruik. Wat de exploitant verklaarde over de geldpotjes overtuigde de rechtbank niet.

De rechtbank concludeert dat er sprake is van exploitatie van een horecabedrijf zonder vergunning, wat een overtreding is. Op grond daarvan was handhavend optreden door de burgemeester toegestaan, inclusief last onder bestuursdwang en sluiting. Er was geen sprake van onevenredige handhaving.

Bron: rechtspraak.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl