NL EN
DONEER NU!

Kamervragen over verdubbeling alcoholreclame en bezuinigingen middelenpreventie

27 februari 2025

Vergeleken met 2020 is er een verdubbeling van de alcoholreclames in de folders van de 6 grootste supermarkten van Nederland, maakte KWF Kankerbestrijding recent bekend. Tweede Kamerlid Daniëlle Jansen (Nieuw Sociaal Contract) heeft vorige week Kamervragen over alcoholreclame gesteld aan staatssecretaris Vincent Karremans.

Jansen vraagt zich af hoe de toename van supermarktaanbiedingen voor alcohol, waarvoor jongeren extra gevoelig zijn, te rijmen is met de doelstellingen van het Preventieakkoord. Hierin beloofden supermarkten immers gezonde keuzes te stimuleren. Daarnaast wijst zij op een toename van het gebruik van sociale media en influencers om alcoholproducten te promoten. Zo krijgen jongeren in ruil voor posts op socal media, trays met alcoholhoudende dranken cadeau. Jansen laat de staatssecretaris weten dat zij verdere normalisering van alcoholgebruik onder jongeren niet gewenst vindt.

Senator Gaby Perin-Gopie (Volt) maakt zich zorgen over de bezuinigingen op de zorgbegroting, met name als het gaat om preventie van bijvoorbeeld middelengebruik. Daarom heeft zij nadere vragen ingebracht in het kader van de begrotingsbehandeling VWS 2025. "Het Trimbos-instituut geeft aan, dat jongeren eerder beginnen met drinken en meer drinken door alcoholreclame. Wat gaat de regering doen, ook in het kader van het Preventieakkoord, om alcoholreclame te verminderen of te verbieden", wil Perin-Gopie weten.

Bron: maxmeldpunt.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl