NL EN
DONEER NU!

Tilburg staat niet toe dat minderjarigen niet mee mogen feesten

26 oktober 2026

De viering van de Elfde van de Elfde in Tilburg staat op losse schroeven. De gemeente en horecaondernemers zijn het oneens over de toelating van minderjarigen tot de feestpleinen. Vooral de risico's van overmatig alcoholgebruik onder jongeren spelen daarbij een belangrijke rol.

De gemeente wil vrije toegang voor minderjarigen. Carnaval is een feest voor iedereen, dus ook voor jongeren onder de 18 jaar. Horecaondernemers moeten een overeenkomst ondertekenen waarin staat dat minderjarigen welkom zijn. Bij overtreding dreigt een boete van € 2.500 euro per geval.

De horecaondernemers vrezen veiligheidsproblemen. Zij weigeren de overeenkomst te ondertekenen. Volgens horecaondernemer Alex Boonmann moeten organisatoren bezoekers kunnen weigeren wanneer de drukte gevaarlijk wordt. Vooral jonge tieners die al alcohol hebben gedronken, lopen volgens hem risico in grote mensenmassa's.

Indrinken vormt een groot probleem. Volgens betrokken horecaondernemers en veiligheidsmedewerkers drinken veel jongeren thuis of onderweg grote hoeveelheden alcohol, omdat ze weten dat ze op het evenement geen alcohol kunnen kopen. Eenmaal op het feestterrein raken sommigen ernstig onder invloed. Dronken tieners zorgden afgelopen jaren voor grote druk op de EHBO-posten tijdens de Elfde van de Elfde en carnaval. "Ze hebben er de handen vol aan", zegt Boonmann.

De gemeente en horecaondernemers gaan op dinsdag 27 oktober met elkaar in gesprek. Beide partijen willen dat de Elfde van de Elfde doorgaat, maar verschillen van mening over de manier waarop de veiligheid van minderjarige bezoekers moet worden gewaarborgd.

Bron: nos.nl.

Laatste nieuws

Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid STAP
Postbus 9769
3506 GT Utrecht
T: +31 (0)30-6565041
F: +31 (0)30-6565043
E: info@stap.nl