AlcoholvrijeOmngeving.nl

Nieuws

Themabijeenkomst “opgroeien zonder alcohol” op 14 februari

14 februari 2012

PURMEREND - Jongeren en alcohol: dat gaat niet samen! Eén op de drie kinderen in groep 8 van de basisschool heeft wel eens alcohol gedronken. Van de tweede klassers in het voortgezet onderwijs in Purmerend heeft 26% de afgelopen maand een keer alcohol gedronken. Vijftien procent van dezelfde groep leerlingen heeft de laatste maand een keer aan “binge drinken” gedaan: vijf of meer glazen alcohol bij één gelegenheid.

Ouders onderschatten vaak het alcoholgebruik van hun kinderen en de
gevolgen daarvan. Hoe eerder een kind begint met het drinken van alcohol des te groter de kans is dat het kind later een probleemdrinker of nog erger alcoholverslaafd wordt. Het is dan ook belangrijk om als ouder zo vroeg mogelijk in gesprek te gaan met uw kind en het over alcohol te hebben.

In de maanden februari tot en met juli organiseert GGD
Zaanstreek-Waterland in samenwerking met Brijder Verslavingszorg in diverse gemeenten een reeks bijeenkomsten met als thema ‘Opgroeien zonder alcohol’.Tijdens deze bijeenkomsten komen vragen aan de orde als “hoe kan ik er voor zorgen dat mijn kind geen alcohol gaat drinken?” en “welke afspraken maak ik met mijn kind over alcohol nu en in de toekomst?”. Naast veel informatie en tips is er tijdens de bijeenkomsten ruimschoots de gelegenheid om ervaringen uit te wisselen met andere ouders.

Waar: Triton CJG, Triton 73, 1443 BM Purmerend
Wanneer: 14 februari 2012, 19.30 – 21.30
Aanmelden: www.opgroeienzonderalcohol.nl

Nieuws