Alcoholbeleid.nl
De website voor beleidsmakers, bestuurders, handhavers en andere betrokkenen bij het lokale alcoholbeleid

Alcoholbeleid Actueel

Alcohol te gemakkelijk verkrijgbaar voor jongeren onder de 16 jaar in Zuid-Holland Zuid

Op basis van 'mysteryshoppingbezoeken' met 15-jarige jongeren is vastgesteld dat de verkoper de leeftijdsgrens van 16 jaar voor de verkoop van alcohol slechts bij 22% van de aankooppogingen correct naleeft.

Lees meer >>

Jeugd geen alcohol zonder polsband tijdens carnaval

Met de actie wil Koninklijke Horeca Nederland, afdelingen Asten en Someren, het alcoholgebruik onder jongeren onder de zestien jaar voorkomen.

Lees meer >>

Controle Drank- en Horecawet bij supermarkten in Den Helder

Bij drie van de gecontroleerde supermarkten vroegen de caissières vóór het afrekenen naar identiteitsbewijzen van hun jeugdige klanten.

Lees meer >>

Nieuws

Alcohol te gemakkelijk verkrijgbaar voor jongeren onder de 16 jaar in Zuid-Holland Zuid

9 februari 2012

Onderzoek van het regionale alcoholpreventieproject 'Verzuip jij je toekomst?! wijst uit dat het voor jongeren onder de 16 jaar nog steeds gemakkelijk is om alcohol aan te schaffen in supermarkten, slijterijen, horecagelegenheden, cafetaria's en sportkantines in de regio Zuid-Holland Zuid.

Op basis van 'mysteryshoppingbezoeken' met 15-jarige jongeren is vastgesteld dat de verkoper de leeftijdsgrens van 16 jaar voor de verkoop van alcohol slechts bij 22% van de aankooppogingen correct naleeft. Burgemeester Van der Borg van 'Verzuip jij je toekomst?!' noemt de resultaten teleurstellend, maar wijst ook op de mogelijkheden die de nieuwe Drank- en Horecawet biedt om de handhaving in 2012 steviger neer te zetten.

Voor het volledige bericht, zie onderstaande bijlage.

vjjt001-pb-hotspotonderzoek-0112-sbg.pdfvjjt001-pb-hotspotonderzoek-0112-sbg.pdf (190 kB)

Nieuwsoverzicht

RSS feed